2024
2023
2022

"Igraszki z kulturą", miesięcznik "Personel i Zarządzanie"

Obrazek 1

"Jak się czują serca i żołądki pracowników w niedzielny wieczór na myśl o poniedziałkowym poranku” – Bill Marklein idealnie opisał, czym jest kultura organizacyjna. Nie można jej dotknąć ani łatwo zmierzyć, a jednak każdy wie, jaka jest.

Jak ją rozpoznać i jak ją zmieniać?

Czy zmiana kultury to początek czy koniec transformacji w organizacjach?

Kiedy zmiana kultury organizacyjnej w firmie ma szansę powodzenia?..

Więcej

Przepis na zarządzanie zmianą, Książka kuHRska

Obrazek 1

Już jest!

Nie mogłem się doczekać.

Pierwsza w Polsce książka kucharska dla #HR od eTutor dla firm

Co znajdziesz w środku?

26 przepisów na domowe posiłki lub lunch w pracy.

24 merytoryczne artykuły liderów opinii HR...

Więcej

ESG - zmiana dla ludzi i planety - rozmowa z Filipem Wójcikiem, Strefa PMI, nr 44, marzec 2024

Obrazek 1

Zajmujesz się ESG od lat. Skąd pomysł na ten obszar?

Zacząłem od naukowego zainteresowania CSR-em, pisząc pierwsze publikacje w tym obszarze i później zmieniłem również swój kierunek zawodowy w tę stronę. Mam jednak wrażenie, że zainteresowanie tematem zrodziło we mnie harcerstwo, w którym działałem aktywnie przez niemal...

Więcej

Edycja autorskiej publikacji „RAPORT Future® 2023. Rynek pracy i zawody przyszłości”, Katarzyna Syrówka

Obrazek 1

☃To był styczeń 1999 roku. Pamiętam ten mróz i wejście do jednego z gigantycznych, pustych biur w okolicy nazywanej później Mordorem.
👩Jedną z pierwszych osób, jakie tam poznałem była Kasia Syrówka.
🚀Z nie jednego zawodowego pieca chleb jadła. Doświadczyła szybkich biznesowych wzlotów i równie szybkich jak i twardych lądowań. Wspólnie w zespole też sporo przeszliśmy. Później nasze drogi zawodowe się rozeszły, ale kontakt utrzymaliśmy i po latach, w zupełnie innych rolach i okolicznościach, spotkaliśmy się ponownie.

Do posłuchania: Wywiad z ekspertem Pawłem Dudkiem

Do pobrania i poczytania: RAPORT Future® 2023

Więcej

Rozmowa z Krzysztofem Budą

Obrazek 2

Rozmowa, w sytuacji gdy potrzebna jest reakcja klienta, jest moim zdaniem znacznie lepsza od wiadomości. Odbywa się na pełniejszym poziomie komunikacji. W wiadomości pisanej nie ma nawet namiastki interakcji społecznych i międzyludzkich, są tylko ich substytuty komunikacyjne, szybkie zwroty czy emotki, to są – że tak powiem – protezy. Co więcej – w oficjalnej komunikacji często tego stosować nie możemy. Ale głos, intencja, tempo, intonacja, nasycenie emocjami – to jest mnóstwo rzeczy, które doskonale „widać” i słychać przez telefon.

Więcej

Rozmowa z Waldemarem Falińskim

Obrazek 6

“What the heck is wrong with SAP? Dlaczego tak trudno wdrażać SAP-a?" z Waldemar Falinski, jednym z twórców polskiej wersji systemu SAP, od ponad 20 lat prowadzącym projekty wdrożenia SAP rozmawia Pawel Dudek, ekspert zarządzania zmianami w organizacjach, Strefa PMI - Project Management Quarterly, nr 40, marzec 2023, w wydaniu papierowym strona 94-97, w wersji on-line:

Więcej

To ludzie decydują o powodzeniu zmiany

Obrazek 1
Obrazek 2

W świecie pełnym nieprzewidywalnych zjawisk doradca w zakresie zarządzania zmianą musi mieć pełne ręce roboty?
To prawda, coraz częściej firmy poszukują konsultantów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym obszarze, aby dzięki swoim kompetencjom mogli wspierać wdrażanie zmian w ich organizacjach. Cieszy mnie, że świadomość takich potrzeb w firmach rośnie. Skąd Pańskie zainteresowanie...

Więcej